Почесне консульство Австрійської республіки у місті Дніпро

Консульський округ:
Дніпропетровська область

Березень в українській культурі примітний кількома вагомими датами. 8 березня – Міжнародний день прав жінок. 9 березні виповнилося 206 років від дня народження геніального українського поета, художника, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка і 180 років виходу друком його збірки «Кобзар» – книги, що стала епохою в історії українського народу. 19 березня вітання з 90-літтям отримувала видатна сучасна українська письменниця Ліна Василівна Костенко.

Одеська національна наукова бібліотека запропонувала добірку найцікавіших “березневих” видань, літературні акценти якої зроблені з урахуванням цих березневих подій. I третє мiсце в цiй добірцi зайняла збірка перекладів творів Т.Г. Шевченка іноземними мовами “Незлим тихим словом”, яка була видана в 2017 розі за сприяння Почесного Консульства Австрійської Республіки у м. Дніпро.

 

04

 

До збірки увійшли переклади творів Т.Г. Шевченка англійською, білоруською, болгарською, іспанською, німецькою, польською, португальською та французькою учасників проекту «Незлим тихим словом», організованого Дніпровською центральною міською бібліотекою.

Ще за життя поета започатковано переклади його творів іншими мовами. Теоретичні засади перекладу сприяли становленню і формуванню нового напряму в шевченкознавстві – практики і теорії перекладу творів видатного поета України.

Переклади, представлені в книжці, – це аматорські твори. Автори збірки – читачі бібліотеки, студенти Дніпропетровського національного університету, вчителі місцевих шкіл, співробітники Дніпровської центральної міської бібліотеки, намагалися переосмислити творчість поета, віднайти «свого Шевченка», представити своє бачення на розсуд читача.