Почесне консульство Австрійської республіки у місті Дніпро

Консульський округ:
Дніпропетровська область

Протягом довгого часу представники Почесного Консульства Австрійської Республіки в місті Дніпро і співробітники Центральної Міської бібліотеки намагалися знайти інформацію про проживання австрійців на території Дніпропетровської області в 18-19 століттях. На жаль, архіви центральної бібліотеки міста нею не володіли.

І ось, завдяки керівнику відділу іноземних документів ЦМБ Олени Леонідівни Степаненко, ми дізналися про існування сайту «Об’єднуючи покоління», де згадується про проживання на території Катеринославської губернії дворянина Австрійської імперії в російському підданстві Міллера-фон-Ереншвунг Моріца (Йосифа Андрійовича), інженера-полковника, який увійшов в історію тим, що розробив проект і керував ремонтом наплавного мосту через Дніпро, займався ремонтом  Катеринославського повітового козацтва, що не закінчив через хворобу і смерть. Був нагороджений орденом Святої Анни 3-го ступеня, відзнакою за 30 років бездоганної служби, бронзовою медаллю в пам’ять війни 1853-1856 рр.

 

naplavnoj-mosts8

 

Якщо Ви володієте будь-якою інформацією або документальними даними про Міллера-фон-Ереншвунг Моріц або інших австрійців, які проживали на території нашого регіону в минулі століття, поділіться з Почесним Консульством Австрійської Республіки в місті Дніпро. Дзвонити за телефоном: +38 056 787 00 88 або н пошту: assistant@austria.dp.ua

Заздалегідь вдячні за співпрацю!