Почесне консульство Австрійської республіки у місті Дніпро

Консульський округ:
Дніпропетровська область

10-й фестиваль «Тиждень австрійського кіно» стартує в Києві 15 липня. Щорічно на фестивалі можна побачити найактуальніші австрійські стрічки.

До програми цьогорічного ювілейного фестивалю увійшли 5 повнометражних фільмів. Всі покази у Києві проходитимуть у кінотеатрі “Жовтень”.

Програма:

Нарцис і Ґольдмунд

Реж. Штефан Руцовицькі, драма, 2020, 118’, Австрія, Німеччина

Екранізація повісті видатного письменника Германа Гессе. Пізнє Середньовіччя. Нарцис і Ґольдмунд – двоє геніальних друзів-послушників. Зустрівшись одного разу в німецькому монастирі, вони обидва йдуть до духовного просвітлення і досконалості в мистецтві. Однак шляхи до мети в них різні – один обирає молитву та медитацію, інший стає авантюристом.

З Австрії до Австралії (Austria 2 Australia)

Реж. Домінік Бохіс, Андреас Буціуман, документальний фільм, 2020, 88’, Австрія

З Австрії до Австралії на велосипедах: двоє друзів, 18 тисяч кілометрів, 19 країн. Їхній маршрут сповнений викликів, труднощів і відкриттів, які наскільки вражаючі, настільки й непередбачувані. Двоє добре підготовлених велосипедистів-аматорів мають сміливий план – дістатися з Австрії до Австралії, щоб дорогою побачити світ. Найбільш божевільне у цьому – їм це вдається!

Піаністка

Реж. Міхаель Ганеке, драма, 2001, 131’, Австрія, Німеччина, Франція

Головна героїня Еріка — професорка Віденської консерваторії. Вона вчить молодь чудової музики Шуберта, натомість сама – страшенно далека від гармонії небесних сфер. Позбавлена навіть натяку на особисте життя, вона по-дитячому ділить ложе зі старою мегерою-матусею. Після занять вона таємно відвідує порномагазини і під ліжком тримає набір садомазохістських іграшок. Коли ж у неї закохується один з її учнів, вона шокує його абсолютно дикими реакціями на юнацьке почуття. За мотивами книги лауреатки Нобелівської премії з літератури Ельфріди Єлінек.

Лисиця в норі

Реж. Арман Т. Ріагі, драма, 2020, 100’, Австрія

Фукс починає працювати вчителем у в’язничній школі та замінює пані Берґер – нетрадиційну викладачку у віці. Знайомство з однією з нових учениць, таємничою та замкненою в собі Самірою, змушує його згадати свій найбільший страх.

Розбий моє серце

Реж. Александра Макарова, драма, 2018, 99’, Австрія

Юні роми Пепе та Марсела знайомляться у Відні – їх відправили з бідного селища в Словаччині до заможного міста жебракувати під наглядом жорстокого дядька Пепе. Згодом молоді закохуються, проте реальність створює перешкоди – дядько схиляє Марселу вийти за нього заміж в обмін на закриття боргів її матері.

Тиждень австрійського кіно 2021 у Києві