Почесне консульство Австрійської республіки у місті Дніпро

Консульський округ:
Дніпропетровська область

22 червня в Австрії у Інституті славістики Віденського університету було визначено цьогорічних лауреатів Міжнародної премії імені Івана Франка.

У 2015 році онуком Івана Франка Роландом Франком Івана Франка було засновано Міжнародна премія імені письменника.  Основною метою щорічної Премії є сприяння всеосяжному вивченню творчої, наукової, громадської діяльності Івана Франка, заохочення вчених з різних країн світу до проведення актуальних досліджень у галузі соціально-гуманітарних наук та україністики.

Премія вручається  у день народження Івана Франка-27 серпня  у Дрогобичі на Львівщині – у місті, де  народився літератор.

У попередні роки її лауреатами ставали колишній очільник УГКЦ Любомир Гузар (2016 рік), професор Інституту славістики Віденського університету Міхаель Мозер (2017), заслужений професор ЛНУ імені Франка Олег Шаблій (2017).

Цього року  12 вчених з університетів України, Австрії, Італії, Словаччини та Польщі  увійшло до складу міжнародного журі.

Монографія «…І остання часть дороги. Іван Франко в 1908-1916 роках»  Ярослави Мельник здобула перемогу  у номінації  “За вагомі досягнення у галузі україністики”.

У номінації  “За вагомі досягнення у галузі соціально-гуманітарних наук”  перемогу здобула праця  Йоганнеса Ремі  “Брати чи вороги: Український національний рух та Росія, з 1840-х до 1870-х років.»