Почесне консульство Австрійської республіки у місті Дніпро

Консульський округ:
Дніпропетровська область

Культура

Австрія здавна була країною музики і драматичного мистецтва. У Зальцбурзі народився Моцарт, у Відні жили і творили Бетховен, Гайдн, Шуберт і Брамс. Йоганн Штраус-батько зробив це місто столицею вальсу. Віденська драматичнашкола на чолі з Артуром Шніцлера вдихнула на рубежі 19-20 ст. нове життя в європейську драматургію. Видатним поетом і драматургом був Гуго фон Гофмансталь. Зальцбурзький фестиваль, який проводиться з 1917, перетворився на щорічну демонстрацію досягнень драматичного та музичного мистецтв. Макс Рейнхардт зробив Відень центром навчання театральному мистецтву. Світову популярність придбали Віденська філармонія і віденська Державна опера, де працювали такі прославлені диригенти, як Густав Малер і Ріхард Штраус. Після 1945 цю репутацію підтримували Герберт фон Караян, Карл Бем та Лорін Маазеля. Високу репутацію має і Віденський симфонічний оркестр.

Державна опера і «Бургтеатр» у Відні традиційно були осередком музики і драми. Обидва театри постраждали від бомбардувань під час Другої світової війни, але були повністю відновлені. Державна опера – центр культурного життя Відня. Театр «Народна опера» підтримує живу традицію віденської оперети, втілювану такими композиторами, як Йоганн Штраус-син, Франц фон Зуппе і Ф. Легара.

Високі вимоги до постановок дозволили Зальцбурзькому фестивалі зберігати його високу репутацію головного музично-драматичного події. Зальцбурзький фестиваль спеціалізується на постановках творів Моцарта. Популярний оперний фестиваль у Брегенці конкурує з зальцбурзьким фестивалем. Щорічно, протягом перших трьох тижнів червня, Відень проводить свій власний фестиваль.

Провінційні театри й оркестри популяризують мистецтво по всій Австрії. Тірольський «Ландестеатр» в Інсбруку з успіхом ставить опери і твори класичної та сучасної драматургії.

Радіо і телебачення управляється державної Австрійської радіомовної компанією. Центром спортивних видовищ служить Відень, де є стадіон на 95 тис. місць, та Інсбрук, місце проведення зимових олімпійських ігор у 1964 і 1976. У 1997 щодня виходило понад 20 газет – високий показник навіть за європейськими стандартами, з огляду на невелику чисельність населення.

Велике зібрання творів мистецтв, що належить Габсбургам знаходиться в Музеї історії мистецтв у Відні. Музей сильно постраждав від авіанальотів під час Другої світової війни, але потім був реконструйований і відновлений. Ця колекція разом із всесвітньо відомою колекцією графіки в музеї «Альбертіна» зробила Відня однієї зі столиць європейського мистецтва.

Палаци Бельведер і Шенбрунн у передмістях Відня служать прекрасними зразками палацового мистецтва. У всіх землях є велика кількість найбагатших пам’яток архітектури пізньої готики, бароко і рококо. Мельк, монастир бенедиктинців на Дунаї, і зальцбурзький собор – видатні пам’ятки архітектури бароко. Інсбрук і Зальцбург можна назвати справжніми музеями архітектурних стилів. У Бургенланді і Тіролі збереглося багато замків епохи пізнього Середньовіччя.

В австрійській інтелектуального життя минуле більш вагомо, ніж сучасне. До 1914 Зігмунд Фрейд і Альфред Адлер створили у Відні європейський центр досліджень в області психоаналізу. Після 1918 отримав всесвітнє визнання «Віденський гурток» логічних позитивістів на чолі з Моріцем Шлік і Рудольфом Карнапом. У музиці композитори «нової віденської школи» (Арнольд Шенберг, Албан Берг і Антон фон Веберн) використовували в своїх творах серійну техніку композиції. У цей період високого авторитету за свої медичні дослідження і рівень медичної освіти домігся Віденський університет. Отримала визнання австрійська школа економіки, а Фрідріх фон Хайєк отримав світове визнання як ліберальний економіст. Прозаїки Карл Краус і Роберт Музіль описали захід австро-угорської монархії, Хайміто фон Додерер і Томас Бернгард – видатні післявоєнні письменники. В Австрії за допомогою МАГАТЕ створені дві науково-дослідні лабораторії, що займаються ядерною фізикою. Австрієць Ервін Шредінгер (1887-1961) – лауреат Нобелівської премії з фізики.

Релігія

Більшість віруючих – католики – 74%, протестанти – 5%, мусульмани – 4%, православні – 3%. Католицька церква чинить значний вплив на політичне і культурне життя країни.