Почесне консульство Австрійської республіки у місті Дніпро

Консульський округ:
Дніпропетровська область

Офіційна назва країни – Австрійська Республіка

Географічне положення Австрії

Австрія – континентальна, віддалена від моря країна. Вона розташована на півдні Центральної Європи, охоплюючи частину Східних Альп та Дунайського басейну, і межує з середземноморськими теренами. Тут, у самому серці Європи, чергуються різноманітні типи ландшафту, клімату і рослинності. Завдяки своєму розташуванню Австрія віддавна є перехрестям транспортних шляхів між великими європейськими економічними і культурними регіонами.

Австрія складається з дев’яти федеральних земель: Бурґенланду, Каринтії, Нижньої Австрії, Верхньої Австрії, Зальцбургу, Штирії, Тиролю, Переднього Арльберґу, Відня.

Загальна площа федерації становить 83 тис. 858 кв. км.

Австрія має кордони аж із вісьмома державами, її населяють представники великих європейських етнічних сімейств: германського, романського і слов’янського, а також угорці (мадяри), що належать до уральсько-алтайської групи. Загальна довжина австрійського державного кордону складає 2.706 км: із них 816 км з Німеччиною, 466 км з Чеською Республікою, 107 км зі Словаччиною, 354 км з Угорщиною, 330 км зі Словенією, 430 км з Італією, 166 км зі Швейцарією і 35 км з Ліхтенштейном.

Австрія має п’ять великих ландшафтних регіонів:

  • Східні Альпи – 52.600 кв. км = 62,8%
  • Передгір’я Альп і Карпат – 9.500 кв. км = 11,3%
  • Передгір’я на сході (частина Паннонської низовини) 9.500 кв. км = 11,3%
  • Віденський басейн – 3.700 кв. км = 4,4%
  • Гранітно-гнейсова височина (частина Богемського масиву) 8.500 кв. км = 10,1%

Найвища гора Австрії – Ґросглекнер (3.797 м) – друга за висотою гора Європи. Річка Дунай на своєму шляху від Шварцвальду в Південній Німеччині до Чорного моря протікає 350 км австрійськими теренами.

Столиця – Відень.

Час: відстає від київського на 2 години.

Грошова одиниця: євро (EUR), 1 EUR = 100 євроцентів

Віза Австрії

Австрія входить до складу країн – членів шенгенської угоди. Громадянам України для в’їзду необхідна віза до Австрії. Поліцейські правила – загальні для європейських країн.

Соціально-політичний устрій

Австрія – демократична, парламентарна і федеральна республіка. Глава держави і виконавчої влади – президент. Глава уряду – федеральний канцлер. Законодавчий орган – двопалатний парламент (Національна рада і Федеральна рада). Кожна земля має свою конституцію і свій парламент — ландтаг.

З 1955 р. Австрія оголосила нейтралітет і не бере участі ні в яких військових блоках і угрупуваннях.

Клімат

Помірний, перехідний до континентального, сильно залежить від висоти. Зима в Австрії м’яка, з частими снігопадами, самий холодний зимовий місяць – січень, температура в долинах опускається до -2 ° C, в гірських районах – до -14 ° C. Виділяються два туристичні сезони: літній (липень-серпень) і зимовий (Різдво). Найкращий час для відвідування Відня – рання осінь і пізня весна. Гірськолижний сезон в Австрії на більшості курортів триває з листопада до середини квітня.

 

Телефонний код: 43 Номери телефонів в Австрії Пожежна служба – 122, поліція – 133, швидка допомога – 144, довідкова служба по всій країні: 1611. Коди найбільших міст: Баден – 2252, Бранд – 5559, Відень – 1, Грац – 316, Зальцбург – 662, Інсбрук – 512, Лінц – 732, Ферлах – 4227.