Почесне консульство Австрійської республіки у місті Дніпро

Консульський округ:
Дніпропетровська область

У суботу 26 жовтня  Австрійська Республіка відзначає головне національне свято – День прийняття австрійським парламентом Федерального конституційного закону про постійний нейтралітет у 1955 році.

Закон був прийнятий  з метою затвердити незалежність і забезпечити недоторканність території країни. Законом визначається, що Республіка Австрія зберігатиме і захищатиме свій нейтралітет за допомогою всіх наявних у неї засобів, ніколи в майбутньому не вступить ні в які військові союзи і не допустить створення на своїй території військових баз іноземних держав.

3

Оголошення нейтралітету стало можливим після виведення військ країн – переможниць у Другій світовій війні з австрійської території в 1955 році. Як відомо, СРСР, США, Велика Британія та Франція створили в липні 1945 року на території Австрії 4 окупаційні зони (окремо на зони був розділений Відень) і керували ними 10 років поспіль.

2

Національним святом день прийняття закону про постійний нейтралітет був оголошений у 1965 році, з того часу він став вихідним днем.